Біндер: коли був винайдений, для чого призначається
Міцно скріпити між собою папери в стосі можна декількома способами. Один із варіантів – використати біндер – спеціальний металевий затискач. Обравши такий канцелярський прилад, у разі потреби ви завжди зможете за долю секунди розшити зібрані листки, переставити їх місцями, витягти потрібні тощо.
Коли з’явився прилад, ім’я винахідника
Винайшли біндер на початку 20-го століття. Тоді людині, завдяки якій ми можемо тепер користуватися такими канцелярськими аксесуарами, було на той час всього 15 років. Це американець Луі Болцлі, батько якого був письменником. Гени ж винахідника хлопчині передались від його геніального діда, який, до речі, створив першу в США машинку для шиття.
Практичність, простота використання, класифікація
З часу винайдення свій дизайн біндери змінювали неодноразово. Та їх призначення залишалось незмінним: міцно тримати папери вкупі, легко закріплюватись і зніматись, залишати аркуші непошкодженими. За допомогою такого затискача також можна надійно зафіксувати папір на жорсткій основі, наприклад, на планшеті для письма.
З виду біндери бувають різними. Тут все залежить від фантазії виробника, наприклад, аксесуари випускають різного кольору, форми. Та основний параметр, за яким прийнято класифікувати продукцію даного типу – ширина ребра металевої пластини. Поштучно або в пачках можна купити затискачі:
- Ширина пластини яких дорівнює 15 міліметрів;
- 19 мм;
- 23;
- 32;
- 41;
- 51 міліметр.
Слід пам’ятати, що чим більше аркушів паперу з’єднується між собою за допомогою біндера, тим ширший затискач використовується. Співвідношення тут таке: якщо листків не більше 40, їх можна зшити за допомогою 15 мм затискача, аркуші в кількості від 40 до 60 можна надійно з’єднати 19-кою, більше 60 і менше 100 листів добре з’єднаються 25-кою. Якщо ж є потреба зшити 2 сотні листів, найкраще взяти біндер шириною 51 міліметр.
Цікаво, що такі затискачі можуть мати інше застосування. Як приклад – виготовлення в домашніх умовах мішеней для спортивної стрільби з пневматичної гвинтівки.
Читайте також: хто і коли винайшов кулькову ручку.